Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Milé dámy, všechny moc zdravím a posílám cosi jako zápis či průběžnou zprávu, co se "mezi námi děvčaty" děje. Na minulém klubu jsme toho probraly a plánovaly hodně:
- odstartovaly jsme tvorbu další, už čtvrté společné deky (aplikované dlaně se srdíčky, kombinace bavlna, fleece a kostkované a jiné košile všeho druhu). Na klubu proběhlo plánování, následující pátek u Marcely příprava bloků, ty jsou už roznesené (v případě Mirky Jetenské odeslané), Jiřinka mi dneska už donesla hotovou práci!!!! Na příštím klubu bychom měly společně nastříhat potřebné barevné čtverce, možná už začneme i sešívat.
- kostlivec ve skříni, to jsou podsedáky, které jsme slíbily Milošovi už před ostudně dlouhou dobou a zatím na ně nějak nedošlo: shodly jsme se, že vytvoříme 4 různé bloky šitím na papír (je to jednoduché, rychlé a kdo to zatím neumí, může se naučit), to by měl být také úkol možná už na příští klub
- aby bylo čím se chlubit ("co to na tom klubu pořád děláte?") a doma s čím se ňuchňat, domluvily jsme se, že bychom si zkusily každá (kdo bude chtít samozřejmě!!!) ušít svou vlastní základovou deku podle knížky Květy Sudové (viz přiložený obrázek - pokud se vám nelíbí barevnost, zkuste si ji odmyslet a představit si svoje oblíbené barvy:-) Všechny bloky se dají ušít jak na stroji, tak v ruce, takže kdo nemůže nebo nechce šít na stroji, může šít ručně a se sešitím celé deky si navzájem pomůžeme, to není žádný problém. Celá knížka od Květy Sudové je koncipovaná jako návod pro začátečníky, leckteré bloky budou škola i pro nás, kdo šijeme trochu víc, ale ještě jsme se s nimi třeba nesetkaly, takže žádný strach, v kolektivu je síla! Zvládne určitě každý! Vzhledem k tomu, že máme v klubu už naspořeno hodně peněz, mohly bychom si udělat radost a některé látky a vatelín na deky si koupit z klubových peněz. Promyslete to prosím a dejte mi vědět, kdo byste se do toho chtěl pustit, posílala bych pak maily týkající se této deky zvlášť.
- vzhledem k tomu, že na příštím klubu bude zjevně práce dost, tak bych vsazování zipu do taštiček a případné ušití celé taštičky-kapsičky nechala raději na březnový klub

Těším se na smršť "přihlášek" k základové dece!!!!
Michaela
zakladova deka kveta sudova.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one