Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Moc všechny zdravím a zvu vás na únorový dámský klub, který se koná příští sobotu 9. února od 14 hodin v JAZYKové škole.


 
Co nás čeká?
Měly bychom nařezat "košilové" čtverce na deku a pokud se nám sejdou všechny aplikované bloky (rozebraly si je samé pilné veverky, takže se asi určitě sejdou:-), tak bychom mohly začít už i sešívat. - pracovně tomu říkám "skupina 1"
 
"Skupina 2" by měla za úkol začít šít bloky na podsedáky pro jazykovku. Minule jsem se domluvily, že je uděláme šité na papír (Mirko prosím vezmi s sebou papírové předlohy nebo mi prosím dej vědět, k´dyby byl nějaký problém), čímž zabijeme dvě mouchy jednou ranou - konečně se do toho pustíme a zároveň ty, které tuto geniálně jednoduchou a efektní techniku ještě neznají, mohou se ji naučit.
 
K základové dece  podle knížky Květy Sudové se zatím přihlásila Alena, Jana, Marcela, Lída, Jarmila a já, ale třeba nás bude ještě víc:-) Dámy promyslete to, netřeba šít celou deku, mohou vzniknout i menší věci nebo lze komplikovanější bloky "naředit" jednobarevnými čtverci, prostě fantazii se meze nekladou a určitě se toho hodně naučíme (já se tedy hodně co učit mám:-)
 
Pokud jde o látky na základovou deku, prohledejte domácí zásoby, mrkněte na internet (www.dumlatek.cz, www.ragos.cz - vlevo si najeďte na záložku "látky Makower", u těchhle eshopů jsou látky hezky srovnané do kolekcí, jinak existuje i řada dalších zajímavých a mnohdy levnějších  internetových krámků - www.bellus.cz, www.umelluzinky.cz, http://www.sitickouzuzky.cz, http://www.patchwork-lada.cz ..... ) a zkuste si udělat představu, jak barevná by vaše deka měla být,  kolik toho máte nebo nemáte doma a co bychom mohly třeba i společně objednat (já jsem toho doma dala dohromady dost, ale napadlo mě, že pokud bychom se shodly na nějaké společné barevnosti, že by bylo zajímavé šít ze stejné sady látek, jak by se jednotlivé deky lišily, ale to je jenom nápad) .  Budeme toho potřebovat víc, ale obecně budeme  potřebovat jednotnou světlou látku na podklad bloků, autorka použila dalších 7 barevných látek dovnitř bloků (myslete na to, že budeme potřebovat látky světlé, středně barevné i tmavé). Myslím, že látek může být i méně nebo je možné na některé bloky využít nějaké menší zbytky (třeba na prostřední čtverec srubu, do babiččiny zahrádky, na střed Drážďanského talíře... ) Na klubu se domluvíme na podrobnostech, abychom mohly hned po klubu rozjet akci:-) 
 
V rámci prohledávání domácích zásob přemýšlejte i o tom, jestli v březnu budete chtít na klubu šít taštičku-kapsičku se zipem a co na ni případně použijete.
 
Moc všechny zdravím a těším se
 
Michaela
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one