Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Březnový klub

Březnový klub

Březnový klub

Březnový klub

Březnový klub

Březnový klub

Na březnovém klubu bylo po poskládání bloků na deku vidět, že už finišujeme. Prosím proto všechny, které ještě doma něco mají (byli nemocní, nemohli se účastnit z jiných důvodů apod.),
jestli by mi své bloky nemohli do dvou týdnů doručit, abych je mohla všít do topu. Jasně, že když to nevyjde, nikoho kamenovat nebudeme:-). Pokud se mi sejdou všechny bloky, sešiji top, olemuji bordurami, a pokud stihnu, tak i sesendvičuji a připravím na prošívání. O tom, jak prošít, se dohodneme na dubnovém klubu - jednak způsob (ručně nebo strojově), jednak vzor. Vzhledem ke způsobu šití je třeba dobře zpevnit všechny švy.

Na dubnovém klubu, 7. dubna, bychom se měly dohodnout na dokončení této první deky, a začít pracovat na dece druhé. Její návrh dělá Míša. Budou to hvězdy a bude do hněda. Řekněme do podzimních barev (hnědá, rezavá, béžová, temně oranžová apod.). Alena M. slíbila donést fleecovou deku na spodní stranu. Takže prohlédněte doma šuplíky a poličky, zda nemáte zbytky bavlněných pláten v této barevné škále. Bližší info pošlu, až Míša dokončí návrh. Ale už teď se těším na další společné šití.

Díky vám všem za to, že se účastníte, a že jste tak fajn.

Dámy,

moc se na vás těším v sobotu 7. dubna (sobotu před velikonocemi) ve 14 hodin na klubu.

Co nás čeká?

1. Hotový top 1. charitní deky s pracovním názvem "Kanoe na Labi". Tedy doufám, že stihnu našít bordury, ale myslím, že ano. Na klubu bychom se měly dohodnout, jak budeme deku prošívat - tj. ručně nebo strojově (deka je šitá ručně, tak by asi bylo lepší ručně, ale dohodneme se, co a jak na místě), vzor prošívání (kolem švů, vzor do vzoru, celoplošný vzor) , atd.

2. Začátek práce na 2. charitní dece s motivem hvězd (viz příloha). Myslím, že návrh se Míše povedl skvěle. Vidíte i navrhované barvy - něco světlého na hvězdy, a teplé hnědavé tóny na pozadí. Šít se bude opět ručně, tzv. po americku, tj. ne přes papírové šablony. Vezměte si s sebou látky, vhodnou nit na šití, jehlu, špendlíky a desky, co na ně děti píší ve škole tužkou a pak to jde vymazat - z nich uděláme šablonky - jednu sadu na celou deku, která se bude obkreslovat na látku. Lze použít i čtvrtku nebo jiný karton. Nezapomeňte na měkkou tužku, křídu v tužce nebo bílou pastelku, abyste měli čím kreslit na rub látky. Aby se látka při překreslování šablonky neposouvala, je dobré mít s sebou jeden arch jemného smirkového papíru.

Kdo nechce šít, nevadí - přijďte také. Můžete háčkovat, plést, drátkovat, vystřihovat, skládat, frivolitkovat, paličkovat - a přitom strávit s námi příjemné odpoledne.
2. charitní deka
2. charitní deka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one