Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Na posledním klubu jsme se s těmi, které dorazily, dohodly, že bychom rády dělaly společně na něčem smysluplném. Rozhodly jsme se, že na klubech budeme společně šít PW deky přes kolena pro seniory v čelákovickém domově důchodců. Deky budou slabé, podšité pouze fleecem - metráží nebo dekou - aby se do nich staroušci mohli snadno zahalit. Materiál částečně přineseme z vlastních zdrojů, částečně dokoupíme z klubových peněz.

Přemýšlely jsme, jak nejlépe začít, a protože příliš zkušeností se šitím nemáme, vymyslí Jana jednoduchý vzor z jednoho, max. dvou bloků. Vyhotoví návrh a přinese na klub. Připraví šablony - chtěly bychom šít v ruce, ukážeme si šití anglické (přes šablonky), i americké (překreslené šablony na rub látky a šití po čáře). Bude na každém, jak bude chtít šít. Kdo chce šít na stroji, může si ho také přinést a šít na něm.

My, které budeme chtít šít deku pro seniory, budeme všechny společně pracovat na jedné dece, dokud jí nedokončíme - půjde nám to rychleji od ruky a také se těšíme na práci na jednom společném projektu. Abychom nenosily barvy, které nám společně nebudou ladit, doporučuji dohodnout se vždy na barevnosti deky na další měsíc. Únorová barva bude modrá. Jiřinka slíbila, že věnuje šedomodrou fleecovou deku na podšití, proto modrá. Kdo se chce přidat, přineste s sebou prosím zbytky středně a tmavě modrých bavln, a samozřejmě bavln světlých (bílá, krémová apod., které jsou v kontrastu k těm modrým). Látky prosím vyperte, vyžehlete a případně trochu přiškrobte. Lépe se s nimi pak pracuje.

Kdo nebude chtít šít deku, je samozřejmě také vítán - tento program není povinný. Můžete jen přijít, háčkovat, šít, plést, vyšívat - a povídat si s námi. Uvaříme si čaj a bude nám fajn. Těšíme se na všechny.


A nakonec - prosím, napište, jaký vzor by se vám do první deky líbil
zakomponovat - čtverečky, hvězda, domeček, loď. Ať mám nějakou inspiraci
při navrhování:-) Děkuji.


Průběžné výsledky ankety:

čtverečky x x x
hvězdy x x x
domečky x
lodě x
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one