Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Milé dámy z Dámského klubu,

na příštím setkání, které bude 10. března 2012 od 14 hodin klasicky v Sedláčkově ulici v JAZYKové škole, bychom měly pokračovat v šití charitní deky.

Moc prosím ty, které šijí, aby s sebou vzaly ty čtvrtiny bloků, které zvládly doma ušít. Zkusíme si sestavit část deky, a začneme sešívat řady, abychom mohly uvolnit šablony a pokračovat dál. Chce-li se někdo nový přidat - bude vítán s otevřenou náručí. Pro ty, kteří nebyli na posledním klubu, jen připomínám, že šijeme "po anglicku", tj. obalujeme papírové šablony látkou a pak kroužkovacím stehem sešíváme k sobě. Tento způsob nám zajistí pěkné rovné švy i pro začínající švadlenky a přesnou velikost bloků. Zkušenější švadlenky mohou samozřejmě šít i "po americku" nebo "po svojemu". Jen prosím o důsledné zachování velikosti výsledného čtverce, abychom pak deku dokázali sešít dohromady:-) Nemá-li někdo šablonky apod., pošlete mi zprávu a já vám obratem pošlu soubory s podklady.

Na klubu vyhlásíme také nejpilnější Dámu, tj. Dámu, která bude mít ušito nejvíce bločků na charitní deku. Kromě aplausu dostane malý dáreček. No, já to asi nebudu, ale co se dá dělat. Budu muset být příště pilnější:-)

V mezičase vás současně moc prosím, abyste si rozmysleli barevnost, a případně i vzor na další deku, abychom si mohli v klidu připravit návrh.

Moc se těším na další společné, a navíc ještě užitečné šití!

Jana
1. deka

1. deka

1. charitní deka, kterou šijeme - návrh z počítače

Jakou barvu by měla mít příští společná deka?

hnědá (3 | 33%)
zelená (3 | 33%)
červená (3 | 34%)

Jaký vzor by měla mít příští charitní deka?

hvězdy (5 | 56%)
město (2 | 22%)
les-příroda (0 | 0%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one